Občni zbor 2016
Člani RKD Krško tudi v letu 2016 jasno zastavili svoje cilje
Člani RKD Krško so se minuli teden zbrali v Stari krški piceriji na letnem občnem
zboru. Spregovorili so nekaj besed o minuli sezoni in spregovorili o planih ter željah
za letošnjo sezono.
Tako kot vsako leto je spregovoril predsednik kluba Branko Sikošek, ki je v svojem
nagovoru pohvalil člane RKD Krško, ki so s svojim trudom pomagali pri izpeljavi
kolesarskih dogodkov v letu 2015. v nadaljevanju je Vinko Kerin predstavil plan dela
za leto 2016 in že napovedal prireditev Maraton po deželi cvička, ki bo letos potekal v
nedeljo, 21. avgusta. Prav tako bo izpeljan jesenski kot gorski kronometer. Člani RKD
Krško pa se bodo tudi letos podali na letno kolesarsko turo.
Še nekaj statistike: RKD Krško je ob koncu leta 2015 štelo 27 članov. V letošnjem
letu pa so se pridružili še trije novi člani. Kolesarji člani so se tudi letu 2013 udeležili
različnih kolesarskih prireditev. Največ prireditev se je udeležil najstarejši član Danilo
Pečnik, ki je za ta podvig prejel tudi posebno odličje.
Na zboru so pokale prejeli tudi najhitrejši na spomladanskem kronometru Križaj –
Krška vas V kategoriji nad 50 let je zmagal Branko Čurič, drugi je bil Ivan Slak in tretji
Alojz Podbršček. Pokal v kategoriji do 50 let je prejel tudi sicer absolutni zmagovalec
Dejan Županc. Drugi v tej kategoriji je bil Jakob Pavlin in tretji Aljaž Bratkovič. Pokale
so prejeli tudi tekmovalci jesenskega gorskega kronometra, in sicer 1. mesto si je
prikolesaril Branko Čurič, 2. mesto Alojz Podbršček in 3. mesto Tomi Zorič v
kategoriji nad 50 let in 1. mesto Aljaž Bratkovič (absolutni zmagovalec), 2. mesto
Podbršček Mišel in 3. mesto Anej Zorič v kategoriji do 50 let. Vsem še enkrat iskrene
čestitke in seveda obilo prijetnih in varnih kolesarskih užitkov v letu 2016.
Anita Petrič
Tajnica RKD Krško










